خواص درمانی عناب

تبلیغات

kiapayamak

تبلیغات
خواص درمانی عناب

عناب درختچه ای است متوسط با برگ های کشیده و ریز که در زمستان برگریز می شود. منشا این گیاه به چین و آسیا بر می گردد، گرچه بعد ها به طور نامعلومی پراکنده شده و امروز در بخش های گسترده ای از نقاط مختلف زمین دیده می شود .

ویژگیهای میوه عناب

عناب بیش از ۲ یا ۳ سانتیمتر طول دارد.وقتی میوه عناب نارس است لغزان وسبز است و طعمی شبیه سیب دارد . هسته آن نیز سخت و مخروطی شکل است.

هنگامی که میوه می رسد به رنگ زنگ زدگی یعنی قرمز تیره برمی گردد.و سپس چروکیده می شود. این میوه در ظاهر شبیه به خرماست بنابراین عناب خرمای قرمز نیز نامیده می شود. عناب ( خرمای چینی ) نیز نامیده می شود.

خواص دارویی عناب

پودر میوه عناب برای آرامش اعصاب و اضطراب به کار برده می شود. میوه عناب خون را تصفیه وسموم را از سیستم بدن دفع می کند. عناب پوست را روشن می کند، مانع مشکلات قلبی می شود و احساس آرامش می دهد.

خواص آنتی اکسیدان عناب همچنین به جلوگیری از سرطان کمک می کند.

به یاد داشته باشید که این میوه علاوه بر اینکه خون را تصفیه میکند موجب ازدیاد ویتامین k میشود یعنی خون را سفت میکند و مصرف زیاد آن برای افرادی که دچاز غلظت خون هستند توصیه نمی شود.

جوشانده برگ عناب اغلب برای تسکین وعصاره آن برای درمان گلودرد به کار می رود.

استفاده از مغز میوه در بریدگی ها و زخمها موجب تسریع در بهبودی آنها می شود .

منبع :vista.ir

اطلاعات پست
لینک پست :

خواص درمانی عناب

دسته بندی : دانستني ها, گوناگون
نویسنده پست : پژمان زاده
تاریخ پست : جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۲۴
منبع :
بازدید : [ 85 ]
کلمات کلیدی : خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب خواص درمانی عناب
موضوعات اصلی
تبلیغات
آخرین نوشته ها
مطالب اختصاصی