کم خوری و پرخوری عصبی، اختلال شایع سنین دانشجویی

کم خوری و پرخوری عصبی، اختلال شایع سنین دانشجویی

فیروزه ساجدی، عضو مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: کم خوری عصبی در دانشجویان دختر شایع تر است به صورت رفتارهای سرسختانه در جهت کاهش وزن همراه است.

کم خوری و پرخوری عصبی، اختلال شایع سنین دانشجویی

پرخوری عصبی

وی طی مقاله ای با عنوان کم خوری و پرخوری عصبی دانشجویان که در این کنگره سراسری سلامت دانشگاهها مطرح شد افزود: در پرخوری عصبی که به طور کامل شایع تر است محرومیت های طولانی مدت غذایی با حملات متناوب پرخوری های واکنشی همراه با رفتارهایی جبرانی مثل القای استفراغ کردن و استفاده از مسهل ها همراه است.

عضو مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب اطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی افزود: شیوع این دو بیماری که جز اختلالات خوردن می‌باشد در دو دهه اخیر افرایش نیافته است.

وی اظهار داشت: قبلا تصور می شد این بیماری ها در خانواده هایی دارای سطح اقتصادی – اجتماعی متوسط تا بالا شایع تر است ولی مشخص شده که سطوح پایین تر اقتصادی و هم در کشورهای توسعه یافته و هم در حال توسعه در نژادهای مختلف دیده می شود.

ساجدی گفت: باید در مراحل ضعیف تر هر یک از اختلالات خوردن را تشخیص داد و جهت درمان و پیگیری از پیشرفت ها آنها اقدام نمود وی مرحله اولیه این بیماری را به صورت تیمی درمان های جسمی، دارویی، تغذیه ای و درمان های رفتاری روانی عنوان کرد.

منبع :vista.ir

کم خوری و پرخوری عصبی، اختلال شایع سنین دانشجویی

کلمات کلیدی : کم,خوری,و,پرخوری,عصبی،,اختلال,شایع,سنین,دانشجویی,کم خوری و پرخوری عصبی، اختلال شایع سنین دانشجویی , پزشكي و سلامت , کم+خوری+و+پرخوری+عصبی،+اختلال+شایع+سنین+دانشجویی+

تاریخ: سه شنبه 2013/05/21
برترین مطالب امروز
مطالب مرتبط
ترفند
اس ام اس

ابر برچسبها