ریفلاكس شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان

ریفلاكس شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان

غلامرضا خاتمی اظهار داشت: واکسن‌های پیشگیری از ابتلا به آلرژی در داروخانه وجود دارد و افراد می‌توانند با مراجعه به پزشک و انجام تست آلرژی از حساسیت خود آگاه شوند .

ریفلاكس شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان

ریفلاکس معده

وی در ادامه این مطلب اذعان داشت: در زمینه پیشگیری از آلرژی قبل از آغاز فصل سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و در غیر این صورت تهیه واکسن از داروخانه‌ها بدون انجام آزمایش دارای هیچ پایه و مبنای علمی ندارد .

رئیس  هشتمین همایش سالانه انجمن گوارش و کبد کودکان به اهمیت تغذیه در کنترل آسم و آلرژی اشاره کرد و گفت:تغذیه کودکان به‌ویژه کوکان مبتلا به آلرژی یا افرادی که دارای زمینه ابتلا هستند باید سرشار از روی، سلنیوم، ید، آهن، مس و منگنز باشد .

خاتمی با اشاره به اینکه بروز علایم آلرژی‌های غذایی در کودکی ممکن است پیش درآمد آسم در دوران بزرگسالی باشد، خاطر نشان کرد:کودکانی که مبتلا به آلرژی غذایی هستند ممکن است در آینده مبتلا به آسم شوند .

غلامرضا خاتمی رئیس انجمن پزشکان کودکان ایران در پایان گفت: والدین باید نسبت به بیماری آلرژی در کودکان خود توجه کرده و با مراجعه آن‌ها به پزشک از همان دوران کودکی به درمان بپردازند تا در آینده دچار مشکل نشوند .

هشتمین همایش سالانه انجمن گوارش و کبد کودکان از تاریخ اول تا سوم خرداد ماه در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برگزار می شود .

منبع :vista.ir

ریفلاكس شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان

کلمات کلیدی : ریفلاكس,شایع‌ترین,بیماری,گوارشی,در,كودكان,ریفلاكس شایع‌ترین بیماری گوارشی در كودكان , پزشكي و سلامت , ریفلاكس+شایع‌ترین+بیماری+گوارشی+در+كودكان+

تاریخ: سه شنبه 2013/05/21
برترین مطالب امروز
مطالب مرتبط
ترفند
اس ام اس

ابر برچسبها