آخرین پرتره کنجکاوی در 2012

آخرین پرتره کنجکاوی در 2012

آخرین پرتره کنجکاوی در 2012

 این تصویر جدید از کنجکاوی در حقیقت یک ترکیب از چندین تصویر رنگی وضوح بالا بوده که از 31 اکتبر تا اول نوامبر توسط این کاوشگر به ثبت رسیده‌اند.

این تصویر، کنجکاوی را در میان رد چرخ‌های آن با یک پیش‌زمینه از کوهستان پنج کیلومتری شارپ در دوردست نشان می‌دهد.

این کوه برجسته، قله مرکزی محل فرود این کاوشگر در دهانه عریض گیل است. کوه دیگر قابل مشاهده در این تصویر در سمت چپ کنجکاوی در حقیقت دیواره شمالی دهانه است.کنجکاوی برای ایجاد تصاویر چشمگیر از مریخ از تصویربردار عدسی دستی مریخ(MAHLI) استفاده می‌کند که یک دوربین پرقدرت بر روی بازوی روباتیک آن است. این کاوشگر مانند یک گردشگر که از خود در برابر بناهای تاریخی عکس می‌اندازد، دوربین را به سوی خود برگردانده و مجموعه‌ای تصاویر که تیم این ماموریت برای تولید یک نمای ترکیبی وضوح بالا به هم چسبانده‌اند، از خود ثبت کرده است.

کنجکاوی برای این عکس باید بازوی روباتیک خود را در بیش از 50 موقعیت در یک روز قرار می‌داد تا از تمام بدنه خود در برابر دوربین عکس بگیرد. دانشمندان ناسا از یک نمونه آزمایشی این کاوشگر در زمین برای تمرین بخشهای تصویربرداری مریخی استفاده کرده‌اند.ناسا پیش از این در اوایل ماه نوامبر یک نسخه دیگر از پرتره کنجکاوی را که از 55 تصویر مجزا ساخته شده بود، به نمایش گذاشت. این تصویر جدید شامل جزئیات چشمگیر بیشتر و یک نمای گسترده‌تر است.

کاوشگر کنجکاوی به سوی یک ناحیه در نزدیکی دامنه کوه شارپ موسوم به گلنلگ در حال حرکت بوده و در طول مسیر آزمایشات خود را انجام خواهد. ماموریت اصلی این کاوشگر 2.5 میلیارد دلاری تعیین امکان وجود حیات میکروبی ابتدایی در دهانه گیل در گذشته یا حال است.

آخرین پرتره کنجکاوی در 2012

کلمات کلیدی : آخرین,پرتره,کنجکاوی,در,2012,آخرین پرتره کنجکاوی در 2012 , صنايع هوافضا , مقالات علمي , آخرین+پرتره+کنجکاوی+در+2012+

تاریخ: دوشنبه 2012/12/31
برترین مطالب امروز
مطالب مرتبط
ترفند
اس ام اس

ابر برچسبها