از زمین و آسمان

از زمین و آسمان

از زمین و آسمان

بابک امین‌تفرشی را خیلی‌ها می‌شناسند. دست‌کم می‌توانیم بگوییم که نجومی‌های ایران همگی او را می‌شناسند و بسیاری از آماتورهای موفق ایران دانسته‌های خود را مدیون او می‌دانند. بابک امین تفرشی در راه ترویج علم نجوم از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و پس از سال‌ها تلاش، همچنان پرانرژی و خستگی‌ناپذیر از کوچک‌ترین زمان‌های پیش آمده برای بهتر شناساندن آسمان شب به دوستداران آن بهره می‌برد. چنین بود که درخواست کانوت را برای گفت‌وگویی صمیمی با بازدیدکنندگان این وب‌سایت رد نکرد و مشتاقانه به پرسش‌های ما پاسخ گفت؛ آن هم پاسخ‌هایی مفصل که نه از سر رفع تکلیف، که با حوصله و دقت داده شد.

 
بسیاری از علاقه‌مندان نجوم می‌دانند که شما عکاسی نجومی می‌کنید اما کنجکاو هستند بدانند ‌که گذران زندگی یک عکاس نجومی (و دقیقاً شخص شما) چگونه است. برای رسیدن به پاسخ، لطفاً بفرمایید که این ‌روزها چه می‌کنید؟

کار اصلی من درحال حاضر یک بخشش به هماهنگی پروژه‌ی جهان در شب یا توآن (TWAN) می‌انجامد که این بخش شامل هماهنگی بین عکاسان، بین افردای که به ما در برگزاری برنامه‌های‌مان در کارگاه‌ها و سخنرانی‌های‌مان کمک می‌کنند یا هماهنگی مأموریت‌های عکاسی که عکاسان‌مان می‌روند، پیش‌بینی این‌که در محل چه اتفاقی می‌افتد، چه چیزهایی قرار است ثبت شود و ایده‌پردازی‌های آن. البته در یک محیط داخلی این ۳۵ نفر عکاسی که از کشورهای مختلف هستیم به اصول عکاسی زمین و آسمان، هدف‌مان، دیدگاه هنری و فلسفی یا علمی این عکس‌ها می‌پردازیم یا عکس‌های همدیگر را نقد می‌کنیم که چگونه بهتر شوند و دایم در حال ردوبدل کردن اطلاعات هستیم…ادامه‌ی‌ گفت‌وگو

 

منبع: وب سایت کانوت

بازنشر: میخک

از زمین و آسمان

کلمات کلیدی : از,زمین,و,آسمان,از زمین و آسمان , صنايع هوافضا , مقالات علمي , از+زمین+و+آسمان+

تاریخ: یکشنبه 2012/12/23
برترین مطالب امروز
مطالب مرتبط
ترفند
اس ام اس

ابر برچسبها